OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE

U ponedjeljak, 4. rujna 2023. počinje nastava. S obzirom da je Osnovna škola Gradec u projektu Osnovna škola kao cjelodnevna škola - Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja, došlo je do značajnih promjena u organizaciji rada škole.

Stoga vas obavještavamo da ove školske godine redovita nastava za sve učenike započinje u 8.00 sati, a završava u 14.15 sati. U skladu s tim organiziran je i prijevoz učenika putnika. Autobusi ujutro kreću pola sata ranije negoli su kretali do sad. Pa tako autobus iz Hagnja polazi u 7.15, iz Zabrđa također u 7.15, a iz Vrbovca u 7.00 sati, i tako redom prema dosadašnjim stajalištima s napomenom da će od ove školske godine autobus stajati i u Gornjem Repincu.

Nakon 14.15 sati svi učenici završavaju sa obaveznim dijelom nastave i prema željama mogu otići kućama, a autobusi iz Gradeca polaze u 14.20. Oni učenici koji to žele, u skladu sa svojim interesima i sklonostima, raspoređeni u različite izvannastavne aktivnosti, mogu ostati i dalje u školi do 16.30 kada je organiziran drugi odvoz kućama školskim autobusom.

Za vrijeme boravka u školi, u vrijeme redovite nastave, svim učenicima koji se žele hraniti u školskoj kuhinji i tako se izjasne svojim razrednicima, biti će omogućena dva besplatna obroka i to doručak i ručak.

Prvi nastavni dan nastava će iznimno biti drugačije organizirana radi dočeka prvašića kao i radi preuzimanja udžbenika i ostalih radnih materijala, radi upoznavanja s novim rasporedom sati, novih obveza i zaduženja za učenike, te će trajati od 8.00-12.15 sati, kada svi učenici odlaze kućama. Potrebno je da učenici ponesu prazne torbe kako bi sa sobom mogli uzeti udžbenike i radne bilježnice, a i ove školske godine obične bilježnice i pisanke za sve učenike osigurava Općina Gradec na čemu u ime učenika i roditelja zahvaljujem.

U utorak će se odvijati redovita nastava prema rasporedu od 8. do 14.15, a nakon toga svi učenici odlaze kućama budući da s izvannastavnim aktivnostima u poslijepodnevnom terminu započinjemo u srijedu, nakon što u utorak utvrdimo konačni broj zainteresiranih polaznika izvannastavnih aktivnosti i izborne nastave.

Prema tome, od srijede 6. rujna započinje boravak djece u Cjelodnevnoj školi kako je predviđeno Eksperimentalnim programom, a to znači mogućnost boravka djece u školi do 16.30 sati u skladu s predviđenim aktivnostima koje će učenici moći pohađati.

Dakle, učenici pohađaju obveznu redovitu nastavu koja uključuje i potpomognutu i obogaćenu nastavu ( A1 I A2 program) u razdoblju od 8.00 do 14.15. U to vrijeme će dobiti doručak i ručak. Nakon toga, u školi mogu ostati i dalje na izvannastavnim aktivnostima i izbornoj nastavi učenici koji to žele. Odlazak kućama za njih je organiziran u 16.30.

U želji da svi zajedno uspijemo na dobrobit naših učenika i roditelja svima želimo uspješan početak nove školske godine, puno radosti i veselja i dobru međusobnu suradnju.

U Gradecu, 29.8.2023.

Ravnatelj škole: Vlado Starešec, prof.

objavio: Biljana Vojvodić   datum: 30. 8. 2023.