„Čitajući knjige nećeš usavršiti vještinu življenja. Život je neobuhvatno protjecanje: opire se svakom određenju. Čitajući knjige nećeš doprijeti do istine. Sve što je napisano, izmišljeno je – stvarnost se ne pokorava riječima. Čitajući knjige nećeš postati ni sretniji ni bolji – ali knjige moraš čitati da bi to shvatio.“

Miro Gavran

ŠKOLSKA KNJIŽNICA OSNOVNE ŠKOLE GRADEC

RADNO VRIJEME

PONEDJELJAK: 8,30 – 14,30

SRIJEDA: 8,30 – 14,30

SVAKI DRUGI PETAK: 8,30 – 14,30

STRUČNA SURADNICA ŠKOLSKA KNJIŽNIČARKA:

Petra Dravinski, mag. cult., dipl. knjižničar

e-mail: knjiznica.gradec@gmail.com

PRAVILA POSUDBE:

- odjednom možeš posuditi 1 lektiru i 1 knjigu za čitanje u slobodno vrijeme

- rok posudbe je 21 dan

- rok posudbe možeš produljiti u školskoj knjižnici

Ukoliko vas zanima imamo li neku knjigu u našoj knjižnici i je li posuđena možete se informirati klikom na sliku ispod.

KNJIŽNIČNI KATALOG

Danas se sve više koriste i knjige u digitalnom obliku.
Klikom na link ispod slike ispod u svijet digitalnih knjiga gdje možete vidjeti koje sve lektirne naslove i druge zanimljive knjige možete naći i uvom obliku.

Slikovni rezultat za e lektire

eLektire

Kao podrška nastavi osmislili smo i svoju "virtualnu knjižnicu" bogatu poveznicama na časopise, enciklopedije, rječnike, atlase, virtualne muzeje, online predstave, kvizove... Zavirite u priloženi dokument i uživajte :)

KUPNJA NOVIH KNJIGA ZAHVALJUJUĆI UČENIČKOJ ZADRUZI "PERUNIKA"

Ove školske godine učenici nižih razreda MŠ Gradec koji sudjeluju u kreativnoj radionici u sklopu učeničke zadruge „Perunika“, izradom i prodajom prigodnih blagdanskih čestitki prikupili su sredstva koja smo iskoristili za kupovinu novih zanimljivih književnih naslova kojima smo obogatili fond školske knjižnice. Prikupljenim sredstvima kupili smo 53 naslova te se nadamo da će nove knjige obogatiti maštu i unutarnji svijet učenika.

Voditeljica kreativne radionice: Marija Rebrović Mijak

KREATIVNI PRISTUP LEKTIRI- JUNACI PAVLOVE ULICE

Tko kaže da su satovi lektire dosadni? Da to ne mora biti ni približno tako, uvjerili su se učenici 5.a koji su u ponedjeljak 07. lipnja na satu Hrvatskoga jezika roman F. Molnára „Junaci Pavlove ulice“ interpretirali i predstavili jedni drugima na nov, neuobičajen način. Nakon što su pročitali zadanu knjigu, učenici su izradili društvenu igru Pavlopoly i maketu te su kroz kviz provjerili svoje znanje i razumijevanje lektirne knjige.

READING CORNER

READING CORNER-KUTAK ZA ČITANJE je projekt koji potiče učenike od 1. do 8. razreda na istraživačko i samostalno razvijanje čitanja  na engleskom jeziku. Kutak je opremljen slikovnicama, časopisima, knjigama te didaktičkim igrama na engleskom jeziku.  Cilj projekta je pokazati učenicima raspon jezika te otkriti i njegovu zabavnu stranu kroz ležerno i samostalno korištenje dostupnih materijala na engleskom jeziku.

« Kolovoz 2018 »