E Twinning projekt

Little teddy bear travel

Ciljevi

Usavršavati engleski jezik u govoru i pismu. Učiti o uvjetima života u različitim europskim državama. Približiti učenicima životne uvijete vršnjaka diljem Europe. Poticati prijateljstva i toleranciju na različitosti među sudionicima projekta.

Namjena

Škole koje se nalaze u projektu razmjenjivat će maskotu medvjedića. Maskota će putovati poštom od škole do škole prema unaprijed razrađenom rasporedu. Maskota ima svoje ime te će imati i svoj blog (dnevnik). Kada maskota stigne u školu pratit će rad jednog razreda tijekom tjedan dana. Maskota može sudjelovati u redovitom nastavnom procesu, izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima. Potrebno je fotografirati maskotu u tim prilikama te pismeno u obliku kraćeg teksta zabilježiti što se događa. Takav tekst će biti objavljen u blogu u okviru zaštićene starnice e Twinning, Twinspace. Kada maskota krene dalje učenici će njezin put moći pratiti na Twinspace-u i kroz prezentacije.

Izvršitelji

Agnes Ásgeirsdóttir

Urszula Chamera-Królikowska

Irena Chlabicz

Julijana Jelenčić

Beata Kwiatkowska

Mary Oei

Delphine Pons

Fatih Sakin

Irene Skoula

te učenici  od 1-5 razreda.

Metode i načini rada

Učenici će samostalno koristiti engleski jezik u govoru i pismu. Pisat će kraće tekstove na engleskom jeziku. Koristiti će fotografije te video zapise u svrhu prijenosa informacija. Koristit će blog ( dnevnik) kao koristan društveni medij. Surađivat će sa vršnjacima iz drugih europskih zemalja.

Vrijeme realizacije i troškovnik

Projekt će se odvijati kroz razdoblje dovoljno da maskota obiđe sve sudionike. Sve što će se koristiti u procesu izrade bloga te fotografirane i video zapisi je besplatno. Jedini trošak od otprilike 200 kuna potrebno je izdvojiti za poštarinu prilikom slanja maskote u sljedeću školu.

Julijana Jelenčić's Slidely by Slidely Slideshow

« Prosinac 2017 »